FAQ


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Co przygotować na pierwsze spotkanie?
Na początek wystarczy wziąć rzut mieszkania. Jeśli jesteś już zdecydowany na współpracę z nami to dobrze jest przygotować inspiracje. Na pierwszym spotkaniu przeprowadzamy też „wywiad” inwestorski czyli zadajemy różne pytania żeby poznać naszych klientów oraz ich upodobania i oczekiwania.
Czy mamy biuro?
Na ten moment nie i bardzo dobrze nam z tym ;) Nie musimy płacić za utrzymanie lokalu, dzięki temu nasi klienci mają niższe ceny za nasze usługi. Zwykle spotykamy się u klientów w domu lub w kawiarni. Jest to też oszczędność czasu dla naszych klientów bo nie muszą jechać do biura na drugi koniec miasta, a mogą wybrać kawiarnie niedaleko pracy czy domu.
Ile trwa przygotowanie projektu?
Na długość czasu pracy nad projektem wpływa kilka czynników, główne to: wielkość projektowanego wnętrza oraz czas w jakim będą podejmowane decyzje przez klienta, ważne też jest jego zaangażowanie. Dla przykładu, prace projektowe nad mieszkaniem o powierzchni 50 m2 w stanie deweloperskim powinny trwać około 8 tygodni.
Czym się różni zestawienie wybranego wyposażenia od kosztorysu?
W skład zestawienia wybranego wyposażenia wchodzą wszystkie elementy wyposażenia wnętrza bez cen ich montażu i ofert od specjalistów takich jak np. stolarz czy ekipa remontowa. Kosztorys zawiera wyceny od specjalistów oraz ceny np. podłóg czy drzwi z montażem.
Czy polecacie ekipy remontowe?
Tak, mamy swoje ekipy, które polecamy oraz specjalistów np. sprawdzonego stolarza. Warto też dodać, że nasze rysunki są tak przygotowane, że bez problemu każda ekipa sobie poradzi z ich odczytaniem.
Co to jest układ funkcjonalny?
Układ funkcjonalny to rozmieszczenie mebli, sprzętów i różnych urządzeń w jak najbardziej korzystny, ergonomiczny oraz dopasowany do indywidualnych potrzeb sposób, przedstawiony w formie rzutu 2d.
Czy można zamówić projekt online?
Tak, wykonujemy projekty online. Dużo wtedy mailujemy i rozmawiamy na Skype czy przez telefon. Miałyśmy takie współprace i miło je wspominamy.
Jaki jest koszt projektu?
Koszt projektu uzależniony jest głównie od powierzchni, w związku z tym zapraszamy do kontaktu mailowego.
Czy mogę zlecić wykonanie projektu pojedynczego pomieszczenia?
Tak, jeśli to pomieszczenie jest większe niż 45 m2. W innym przypadku możemy zaproponować konsultacje.
Kiedy się do nas zgłosić?
Im wcześniej tym lepiej ;) Jeśli kupujesz mieszkanie najlepiej zgłosić się na etapie kiedy możesz jeszcze wprowadzić zmiany deweloperskie (zwykle przesuwamy trochę ściany, zmieniamy elektrykę oraz hydraulikę) lub jeśli budujesz dom to na etapie adaptacji projektu (doradzamy przy zmianach ścian działowych, otworów drzwiowych czy okiennych). Stale pracujemy dla naszych klientów i może się okazać, że nie będziemy w stanie znaleźć wolnego terminu, jeżeli zgłosisz się zbyt późno.
Jak mam określić swój budżet?
Nie należy mylić całkowitego budżetu remontowego lub wykończeniowego z budżetem interesującym architekta wnętrz, który stara się określić materiały i elementy niezbędne do urządzenia i wyposażenia wnętrza. Budżet określamy w złotych polskich na metr kwadratowy i minimalny budżet jeśli chcemy mieć podstawowe meble na zamówienie np. kuchnię to około 1,5 tys/m2 (bez sprzętów RTV i AGD oraz bez kosztów prac wykonanych przez ekipę remontową). Warto dodać, że wysokość budżetu nie wpływa w żaden sposób na cenę projektu wnętrza, a my projektujemy dostosowując się do budżetu klienta.
Jak wyglądają konsultacje?
Konsultacje to około 1 -1,5 godzinne spotkanie z nami czy to na Skype czy „na żywo” jeśli jesteście z okolic Lublina, na którym omawiamy zadane wcześniej przez Was pytania. Na przykład jeśli konsultacje dotyczą kuchni to przygotowujemy wtedy układ funkcjonalny kuchni (rzut 2d), wybieramy wspólnie fronty (rodzaj, kolor, podajemy konkretne nazwy z wzornika) oraz płytki, omawiamy oświetlenie i wszystkie inne nurtujące Was pytania.

Cookies Strona używa ciasteczek. Aby kontynuować przeglądanie strony wymagane jest zaakceptowanie polityki cookies. Więcej na temat ciasteczek.